Położona w centrum Polski Kopalnia Węgla Brunatnego PGE Bełchatów już po raz 4. stanie się areną, gdzie zmierzą sią najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy! Specjalnie dla Was znów szykujemy nową, mega trasę, a także dodatkowe atrakcje.
Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące procesu zgłaszania się do udziału w zawodach. Zapoznaj się przed startem rejestracji.

KIEDY STARTUJE REJESTRACJA DO UDZIAŁU W ZAWODACH? 
Pierwsza tura: 20 lipca 2017 roku o godz. 18:00 i będzie trwać aż do wyczerpania puli 600 zgłoszeń. 
Druga tura: 3 sierpnia 2017 roku i będzie trwać aż do wyczerpania puli 550 zgłoszeń. 

JAK PRZEBIEGA PROCES ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W ZAWODACH?

 • formularz rejestracyjny dostępny będzie 20 lipca na stronie redbull.pl/111megawatt 
 • formularz rejestracyjny zostanie otwarty o godz.18:00. Wówczas na stronie pojawi się przycisk, który przekieruje do formularza. 
 • uzupełnij formularz swoimi danymi
 • po uzupełnieniu formularza przechodzisz do systemu płatności
 • od tego momentu masz 20 minut na przejście przez płatność (szybki przelew elektroniczny poprzez platformę Dotpay), w tym też czasie musi spłynąć potwierdzenie z Dotpay 
 • jeżeli nie zdążysz, Twoje miejsce wraca do puli (jeśli chcesz się zarejestrować musisz jeszcze raz rozpocząć proces rejestracji)
 • jednak spokojnie - jeśli będziesz wśród pierwszych 600 osób, to Twoje nazwisko pojawi się na liście zawodników na stronie

WAŻNE INFORMACJE:

 • samo wypełnienie formularza nie oznacza rejestracji na zawody
 • rejestracja na zawody to wypełnienie formularza oraz dokonanie płatności
 • potwierdzeniem rejestracji jest obecność na liście zawodników
 • na jeden adres e-mail może być zarejestrowana tylko jedna osoba 


Opłata startowa wynosi 400 zł
Opłata startowa obejmuje:

 • udział w zawodach Red Bull 111 Megawatt
 • numer startowy
 • gadżet imprezy
 • Red Bulla 
 • kupon na posiłek
 • możliwość obozowania na wyznaczonym przez organizatora terenie (w tym m.in. możliwość wprowadzenia na teren obozowiska maksymalnie 2 osób towarzyszących zawodnikowi)

Pełen regulamin zawodów i rejestracji dostępne będą na stronie redbull.pl/111megawatt w dniu rejestracji. 
W przypadku pytań dot. rejestracji napisz do nas: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
W innych sprawach związanych z zawodami odezwij się tu: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
Dziękujemy za udział w Red Bull 111 Megawatt w poprzednich latach!
ekipa  Red Bull 111 Megawatt

 inf. prasowa: Red Bull Polska

W miniony weekend, czyli 8 i 9 lipca br. w Estońskim Paikuse odbyła się 2. runda Enduro European Championship 2017. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników Europy. Wśród startujących był zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego Dawid Mordasiewicz, który w ostatniej chwili został powołany do kadry narodowej Polski Enduro w klasie Junior E 1.

Dla zawodnika z Kwidzyna był to debiut a zarazem wyróżnienie do ścigania się z najlepszymi zawodnikami Europy.

Zawodnicy przy pochmurnej pogodzie z przelotnymi opadami deszczu pokonywali każdego dnia 3 okrążenia po 64 km trasie, na której były wytyczone 2 odcinki cross-testu po 4km i 1 odcinek enduro-testu o dł. ok. 7km. Trasa dla zawodników szczególnie drugiego dnia była bardzo wymagająca z powodu bardzo głębokich piaszczystych kolein a w miejscach błotnistych motocykle często grzęzły. Naszego debiutanta nie zjadła trema i dzielnie walczył przez dwa dni zmagań. Mimo dalszej pozycji w klasyfikacji indywidualnej zawodów ( 19 miejsce) należy uznać start naszego juniora, jako bardzo udany debiut, a zdobyte doświadczenie pozwoli w dalszej części sezonu Mistrzostw Polski Enduro utrzymać I pozycję w klasie junior Mistrzostw Polski Enduro.

Już w dniu 15 i 16 lipca 2017r. w Malechowie odbędą się kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro gdzie zawodnicy z KKM będą walczyli o kolejne punkty mistrzowskie a 5-6 sierpnia w Niemczech odbędzie się kolejna runda Mistrzostw Europy i może kolejny raz Dawid Mordasiewicz będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami starego kontynentu.

(inf. prasowa Tadeusz Ulenberg KKM Kwidzyn)

Zawodnicy DUUST Racing Team mają za sobą udany weekend na torze w Stelpe. Maks Chwalik pewnie wygrał rywalizację w ostatniej rundzie Motocrossowych Mistrzostwach Europy strefy North East. Dobry występ na Łotwie zanotowała również Joanna Miller, która zajęła wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet EMX.

W miniony weekend na rewelacyjnie przygotowanym torze w Steple odbyła się ostatnia runda kwalifikacyjna Motocrossowych Mistrzostw Europy strefy North East. Na silnie obstawionych zawodach DUUSTa reprezentowała czwórka utalentowanych i perspektywicznych riderów.

W kategorii EMX65 o zwycięstwo w klasyfikacji łącznej walczył utalentowany Maks Chwalik, który przed zawodami w Steple przewodził stawce sześćdziesiątek. Zawodnik DUUST Racing Team w tym sezonie dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium wygrywając rundę w Cieszynie i Kovel. Łotwa była kolejnym przystankiem na drodze do finału Motocrossowych Mistrzostw Europy. W sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym młody zawodnik DUUSTa zaliczył dwie pechowe wywrotki zajmując piąte miejsce w stawce. Podczas niedzielnej rywalizacji rider z Gdyni nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym zawodnikiem strefy. Maks dwukrotnie zgarnął holeshota i pewnie wygrał oba wyścigi wygrywając rywalizację w strefie North East. Pozostali zawodnicy DUUSTa zdobyli cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej: Mikołaj Stasiak – 27, Piotr Kajrys – 30.

Klasyfikacja końcowa Motocross Europen Championship North East Zone

 1. Maks Chwalik (POL/DUUST) 165 pkt.
 2. Mikołaj Stasiak (POL/DUUST) 33 pkt.
 3. Piotr Kajrys (POL/DUUST) 23 pkt.
 4. Jan Kotowicz (POL/DUUST) 10 pkt.

 

Wśród pań na starcie łotewskiej rundy EMX stanęła najbardziej utytułowana polska zawodniczka Joanna Miller. Już sobotnia runda kwalifikacyjna na torze w Stelpe, którą riderka DUUSTa zakończyła na wysokim piątym miejscu, pokazała, że niedzielna rywalizacja będzie wyrównana. Po udanej rozgrzewce – 3 czas, w pierwszym biegu Asia Miller zajęła piąte miejsce. Z okrążenia na okrążenie niestety dawało o sobie znać kontuzjowane kolana i przeziębienie. Drugi wyścig reprezentantka DUUST Racing Team zakończyła na szóstym miejscu, kończąc sezon Motocrossowych Mistrzostw Europy na rewelacyjnym piątym miejscu.

Przed nami finał Motocrossowych Mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie 30 lipca w Loket. Do decydującej rozgrywki kwalifikuje się 10 najlepszych riderów /EMX 65 i 85/ z każdej strefy. DUUSTa w Czechach reprezentować będzie Maks Chwalik. Trzymamy kciuki!

(inf. prasowa DUUST RACING Team Sebastian Sokal, fot. Anna Chwalik)