Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy sportów motorowych mogą nadal rezerwować (przedłużać) numery startowe na sezon 2023 Zasady rezerwacji są niezmienne:

  • Każdy zawodnik może przedłużyć numer z poprzedniego sezonu logując się do systemu.

  • Każdy zawodnik może wybrać dowolny numer w danej dyscyplinie, pod warunkiem, że ten numer jest wolny.

  • Dostępność wolnych numerów widać dopiero po zalogowaniu. Nie należy sugerować się zakładką "zajęte numery startowe". W zakładce "zajęte numery startowe" widnieją tylko te numery, które zawodnicy posiadali w roku 2022 (oczekujący) lub już sobie przedłużyli na rok 2023 (zajęty).

Od 1 marca 2023 r. numery ze statusem "oczekujący" wypadną do puli "wolnych" numerów, i każdy będzie mógł taki numer zarezerwować.

Zawodnicy, którzy zapomnieli hasła, mogą uruchomić procedurę przypomnienia hasła w oknie logowania. Jeśli ktoś zapomniał też loginu, może go odzyskać wpisując w procedurze przypomnienia hasła swój e-mail.

My, jako administratorzy bazy numerów startowych musimy zadbać o sprawiedliwy przydział numerów i dlatego prosimy o natychmiastowe anulowanie nadmiarowych rezerwacji. W innym przypadku będziemy musieli zrobić to administracyjnie.

W razie wątpliwości czy problemów prosimy pisać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Administrator Numerów Startowych

 

To była szósta i ostatnia runda sezonu 2022 (23.10.2022).

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i mimo ciężkich warunków pogodowych, finał zakończył się wielkim sukcesem. I fajerwerkami!

 

Na zawody w Mórkowie zgłosiło się 144 uczestników: 122 to zawodnicy rywalizujący w dziewięciu klasach, a 22 to dzieci w jazdach pokazowych - rozpoczynające swoją przygodę z motorsportem. - To świetny wynik biorąc pod uwagę, że finał terenowych zmagań został zaplanowany dość późno, bo pod koniec pażdziernika - mówi Sylwia Żółtowska, MX Otopit Toruń. - Jak widać zawodnicy pit bike nie boją się niesprzyjającej aury i stawili się licznie na torze w Mórkowie. Myślę, że najlepszą nagrodą dla wszystkich była fantastyczna pogoda podczas niedzielnego finału i świetna oprawa zawodów, którą przygotowała lokalna ekipa PitBike51.

 

Lokalni organizatorzy zmierzyli się z deszczową pogodą już podczas sobotnich treningów. Zostały one przeniesione na mniejszy tor ze względu na mocne opady. Trzeba było również przygotować duży tor, który nie nadawał się do jazdy. - Pogoda spłata nam figla, tor zrobił się bardzo grząski. Kosztowało nas to wiele pracy, wiedzieliśmy że nie zdążymy przygotować toru rano, dlatego sprowadziliśmy operatorów i właściwie do siódmej rano, trwały przygotowania i walka, by warunki w niedzielę były perfekcyjne. Udało się i cieszę się, że mogliśmy w takich fantastycznych okolicznościach przyjąć gości z całego kraju - tłumaczy Jacek Malepszy, kret-malepszy.pl.

 

 

Po tej heroicznej walce z której zapamiętamy organizację tego wydarzenia, przyszedł czas na wielki finał i jazdę godną wydarzenia tej rangi. Na torze pojawili się nie tylko zawodnicy pit bike, ale także żużlowcy czy motocrossowcy. W licznym gronie stawili się m.in. adepci żużlowej Akademii Kolejarz Rawicz. Z wydarzenia w Mórkowie można obejrzeć odtworzenie transmisji na żywo, która była prowadzona podczas finałowej rundy: https://www.youtube.com/watch?v=yZ8j9MZ3naM&t=10230s

 

Łącznie w sezonie 2022 na torach całego kraju rywalizowało ponad dwustu zawodników off-road. Puchar Polski Pit Bike Off-Road liczył aż sześć rund. W tym sezonie po raz pierwszy odbyły się również dwudniowe Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Blisko sześćdziesiątka najmłodszych dzieci w jazdach pokazowych to również dobry prognostyk na przyszłość, a już w tym sezonie najmłodsze klasy zawodnicze, były najbardziej oblegane na listach startowych. Najmłodsi zawodnicy muszą mieć skończone 8.lat. Sezon off-road był wspierany przez partnerów, sponsorów i lokalnych organizatorów. Głównymi partnerami były w tym roku firmy Valvoline i Kt-24. Zawodnicy ścigali się na minimotocyklach czterech marek: YCF, MRF, Kayo i RXF. Zawody odbywały się pod egidą Polskiego Związku Motorowego.

 

 

Zwycięzcy 6. rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road

Mórkowo k. Leszna

Stock 90
1.Kacper NYCZ

2.Kuba ŚWIERCZYŃSKI

3.Tymek ANDRZEJEWSKI

 

Pit Ladies
1.Wiktoria KURKOWSKA

2.Oliwia BARCZYŃSKA

3.Anna OLEŚNIEWICZ

 

Stock 125
1.Nikodem ORZECHOWSKI

2.Szymon PAWLIKOWSKI

3.Patryk BARCZYŃSKI

 

Stock 150 Junior
1.Michał DRYPA

2.Antoni BĄK

3.Maksymilian PAWEŁCZAK

 

Stock 150

1.Krzysztof KUDŁATY

2.Krystian GRABOWSKI
3.Mateusz SALETA


Super Pit

1.Karol KRUSZYŃSKI

2.Adam CZARNECKI

3.Cyprian BIELIŃSKI

Masters
1.Piotr DRYPA

2.Marcin WIŚNIEWSKI

3.Paweł SZTUROMSKI


Bigy
1.Michał BEREŚ

2.Patryk GRABOWSKI

3.Bartosz LAMPARSKI

 

Amator
1.Jacek KUJAWA

2.Kamil GAWARECKI

3.Mikołaj MUSIELAK

 

Klasyfikacja teamów sponsorskich

1.Gorilla51
2. 1K76K Kruszyński MX Academy

3.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

 

Pełne wyniki

 

informacja prasowa: Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike

To ostatnia okazja w tym sezonie, by na własne oczy zobaczyć najlepszych w Polsce zawodników, ścigających się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i RXF na torach asfaltowych. Wielki finał Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM startuje o 12:45 na torze przy Fordońskiej 116 w Bydgoszczy 8 października 2022 r..

 

Przed zawodnikami najpierw treningi i kwalifikacje, które wyłonią miejsca startowe do finałowych wyścigów. Od 12:45 będziemy zaś śledzić decydujące starcia w dziewięciu zawodniczych klasach, na torze zobaczymy też dzieci, które zaczynają swoją przygodę tym sportem, w tzw. jazdach pokazowych (wyjazdy między wyścigami). Za zawodnikami i sympatykami dyscypliny aktywny sezon, łącznie zorganizowano cztery rundy pucharowe i mistrzostwa Polski. Oba cykle odbyły się pod patronatem tytularnym sieci Dobre Sklepy Motocyklowe.

 

 

- Przed nami czwarta, a zarazem finałowa runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM - mówi Łukasz Bełcikowski, wiceprezes Dobrych Sklepów Motocyklowych - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspierać cykl w sezonie 2022, jako sponsor tytularny i mam nadzieję, że to nie koniec przygody ze światem minimotocykli pit bike. Sezon obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji, śledziliśmy na żywo i online wyborną rywalizację młodych zawodników i tych nieco starszych sympatyków małych kółek. Łączy ich jedno - apetyt na wygraną i chęć rozwoju. Nie tylko przyjeżdżają z całego kraju na kolejne rundy pucharu, ale także poświęcają wiele godzin na treningi, które są kluczem do sukcesu. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników podczas wielkiego finału. W Bydgoszczy wszystko się rozstrzygnie i dowiemy się, kto zwycięży w poszczególnych klasach pucharowych.

 

Cykl wspierany jest również przez Valvoline, to już drugi sezon współpracy między marką, a dyscypliną pit bike. - Cieszymy się, że jako Valvo-Tect i Valvoline Polska możemy drugi rok uczestniczyć w Pucharze Polski Pit Bike SM i zarazem być świadkami ostatniej, tegorocznej rundy, która w Bydgoszczy wyłoni zdobywców Pucharu Polski. Tor, na którym odbędą się zawody, na pewno jest dobrze znany wszystkim uczestnikom, a dzięki "specjalnemu mnożnikowi punktów" emocje sięgną zenitu i będzie ciekawie do samego końca. Jako importer środków smarnych Valvoline cieszymy się że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, którym kibicujemy szczególnie na początku ich drogi w świecie motorsportu - mówi Arkadiusz Bas z firmy Valvo-Tect.

 

Specjalny przelicznik to mnożnik punktów razy 1.2. Dodatkowo każdemu zawodnikowi z tabeli odrzucana jest najmniej punktowana runda. Te dwa czynniki sprawiają, że o laury zawodnicy walczą do samego końca. Wstęp na finałową rundę Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM jest bezpłatny. W biurze zawodów będzie można dowiedzieć się, co zrobić, by wystartować w kolejnym sezonie zawodów pit bike.

 

Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM - FINAŁ

Kartodrom Bydgoszcz, ul. Fordońska 116 (wjazd tylną bramą)

Sobota 8 października 2022

Wstęp wolny


relacja na żywo:
🔴 Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM | Runda 4, Kartodrom Bydgoszcz

 

Harmonogram wyścigów:

12:45 Wyścig Pit Girls i Stock 90

13:25 Wyścig Stock 125 i Stock 150 Junior

14:05 Wyścig Super Pit, MiniGP i Masters

14:50 Wyścig Pit Ladies

15:30 Wyścig Lite 150

16:10 Wyścig Stock 150

 

informacja prasowa: Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike