Oskar Kaczmarczyk, siedemnastoletni zawodnik z Nowego Targu, reprezentujący klub motocyklowy AMK „Gorce” zajął drugie miejsce w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski w SuperEnduro w klasie Junior w Obornikach. Oskar zaskoczył nas swoim wynikiem tym bardziej, że na co dzień pasjonuje się trialem zarówno motorowym jak i rowerowym. W miniony weekend pokazał wspaniałą formę i świetne przygotowanie do sezonu. Oskar w walce na torze naszpikowanym przeszkodami okazał się nawet lepszy od zawodników mających większe doświadczenie w startach w superenduro.

                                                     fot. Patrycja Okupniak

W ubiegłym sezonie Oskar startował tylko w jednej eliminacji PP SuperEnduro w Nowym Targu zajmując drugie miejsce. Spróbował też swoich sił w grudniu 2013r. w Łodzi podczas Mistrzostw Świata SuperEnduro. Swój udział w rywalizacji klasy Licencja B zakończył na trzecim miejscu.

Przemek Kaczmarczyk, tata Oskara tak mówi o udziale syna w nowej dla niego dyscyplinie:

- „Widać, że Oskar świetnie odnalazł się w tej dyscyplinie. Przede wszystkim udany start w Łodzi, dał mu tego przysłowiowego „kopa”. Początkowo traktowaliśmy to jako zabawę, ale nie ukrywam, że teraz myślimy o tym coraz poważniej. W nowym sezonie planujemy regularne starty w Eliminacjach Mistrzostw Polski. A co będzie w przyszłości, czas pokaże. Wspólnie z Maćkiem Rajskim będziemy starali się jak najlepiej przygotować Oskara do każdych zawodów.”

Wszystkie osiągnięcia Oskara umacniają jego zaangażowanie do pasji pielęgnowanej od najmłodszych lat. Oskar jeździ na rowerze od 3 roku a na motorze od 5 roku życia i nieustannie doskonali swoje umiejętności. Od samego początku zajmuje czołowe pozycje w młodzieżowym trialu obu dyscyplin. To chłopak z dużym potencjałem, który bardzo sumiennie podchodzi do treningów.

My trzymamy kciuki za Oskara, który zaskoczy nas pewnie nie raz swoimi wynikami w tak widowiskowej dyscyplinie jaką jest superenduro.