Kolejny przystanek off-roadowych zmagań to SMC Motorsports Park w Wierzchucinie Królewskim. Na obiekcie trwają ostatnie prace przygotowujące do przyjęcia zawodników z całej Polski. Druga runda terenowych rozgrywek zapowiada się emocjonująco!

Kto utwierdzi swoją dominację w poszczególnych klasach? A kto nie wytrzyma presji i wróci bez punktów? Tego wszystkiego dowiemy się już 25 lipca 2021 podczas II rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. Zawody, które przyciągają najlepszych zawodników pit bike w naszym kraju, wkraczają w decydującą fazę. Będzie to druga z pięciu zaplanowanych rund, ciekawostką jest fakt, że praktycznie wszystkie obiekty na których zaplanowano tegoroczne rozgrywki to nowe dla zawodników tory (m.in. Wierzchucin Królewski, Brodnica, Dąbrowa Górnicza). Taki zestaw torów zapewnia nieprzewidywalność wydarzenia. -Nasze przygotowania do zawodów Pit Bike trwają od kilku miesięcy, chcemy by Puchar Polski Pit Bike Off-Road został zorganizowany na najwyższym poziomie, godnym rangi zawodów- mówi Sebastian Chwiałkowski SMC Motorsports Park w Wierzchucinie Królewskim. Organizator sam ścigał na się w wyścigach motocyklowych w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych, startował też w wyścigach Daytona, a od pięciu lat organizuje Stunt Riding World Championship w Dubaju. Skąd pomysł na powrót do Polski i zawody pit bike? -Zawsze marzyłem o własnym torze, takim obiekcie treningowym. W Stanach właściwie graniczyło to z cudem, a swoje miejsce na ziemi znalazłem właśnie tu, w Wierzchucinie Królewskim, gdzie zbudowałem tor off-roadowy, a swoją pasję do motocykli mogę dzielić z córkami- jedna już startuje w zawodach pit bike, a druga zaczyna.

 

Zawody off-roadowe w randze Pucharu Polski Pit Bike, w tym sezonie odbywają się po raz pierwszy. Zawodnicy podzieleni na osiem klas - Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies, Super Pit, Masters, Amator i przez cały sezon zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, która finalnie wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. -Terenowa odmiana zawodów pit bike jest bardzo popularna w naszym kraju. Właściwie minimotocykle swój początek wzięły z torów ziemnych, dopiero później przeniosły się na asfalt. Cieszę się bardzo, że off-road tak pięknie się rozwija i że dziś możemy organizować tak prestiżowe zawody, a ich uczestnicy z roku na rok podnoszą poprzeczkę. Oczywiście nie zapominamy także o początkujących rajderach, dla nich zarezerwowana została klasa Amator. Pit Bike to sport i rozrywka dla całych rodzin, niezależnie od tego ile kto ma czasu trenować. Myślę, że to świetna propozycja na wakacyjny weekend- zachęca Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

W dniu zawodów w jazdach uczestniczyć mogą także początkujące dzieci, za młode, by uzyskać licencję zawodnika Polskiego Związku Motorowego. Młodzi adepci od szóstego roku życia jeżdżą w tzw. jazdach pokazowych. To forma treningu z udziałem publiczności, bez rywalizacji i liczonego czasu przejazdu.

Tor w Wierzchucinie Królewski, znajduje się niedaleko Bydgoszczy (województwo kujawsko-pomorskie), wstęp na niedzielne zawody jest bezpłatny. Dla fanów minimotocykli, którzy nie mogą być na miejscu organizatorzy przewidzieli relację live, która będzie dostępna pod tym linkiem: https://youtu.be/nlr_B62YzmM

Puchar Polski Pit Bike Off-Road

Runda 2, SMC Motorsports Park, Wierzchucin Królewski

25 lipca 2021, start. godz. 11:45

inf. prasowa: Biuro prasowe MX Otopit Toruń