FIM Motocross of Nations to drużynowa impreza rangi mistrzostw świata, w której biorą udział trzyosobowe drużyny narodowe.
Startują zawodnicy różnych klas (MXGP, MX2, MXOPEN), a o zwycięstwie decyduje łączny wynik.

 

 

 

Już w ten weekend Polskę na zawodach we włoskiej Mantovie reprezentować będą Tomasz Wysocki (MXGP), Kuba Barczewski (MXOPEN) i Gabriel Chętnicki (MX2). Cała trójka to wybitni zawodnicy, a kapitanem reprezentacji jest najbardziej doświadczony i utytułowany zawodnik motocrossu Tomek Wysocki.

 

To największa i najważniejsza impreza motocrossowa sezonu i oczy całego świata zwrócone są właśnie na włoski tor Mantova.

 

 

W tym roku uczestniczą zawodnicy z 33 krajów, a do głównego niedzielnego finału po sobotnich kwalifikacyjnych wyścigach awansuje 20 zespołów. W ostatnich zawodach MXON w roku 2019 Polakom naprawdę bardzo niewiele zabrakło do awansu i liczymy, że w tym roku polscy kibice będą mogli cieszyć się z występu naszej reprezentacji w niedzielnych wyścigach finałowych.

 

Sobotnie kwalifikacje i finały niedzielne oglądać można na platformie MXGP-TV.com, a same niedzielne finały na kanale Eurosport2.

 

Sponsorem reprezentacji Polski jest koncern naftowy PKN ORLEN.

Patronem jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Partnerami reprezentacji są:

Zem Racing

Acerbis Polska - Moto-Ars

Scott - JG Sport

 

Patronat medialny: motocross.info.pl

Informacja prasowa: motocross.info.pl