To ostatnia okazja w tym sezonie, by na własne oczy zobaczyć najlepszych w Polsce zawodników, ścigających się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i RXF na torach asfaltowych. Wielki finał Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM startuje o 12:45 na torze przy Fordońskiej 116 w Bydgoszczy 8 października 2022 r..

 

Przed zawodnikami najpierw treningi i kwalifikacje, które wyłonią miejsca startowe do finałowych wyścigów. Od 12:45 będziemy zaś śledzić decydujące starcia w dziewięciu zawodniczych klasach, na torze zobaczymy też dzieci, które zaczynają swoją przygodę tym sportem, w tzw. jazdach pokazowych (wyjazdy między wyścigami). Za zawodnikami i sympatykami dyscypliny aktywny sezon, łącznie zorganizowano cztery rundy pucharowe i mistrzostwa Polski. Oba cykle odbyły się pod patronatem tytularnym sieci Dobre Sklepy Motocyklowe.

 

 

- Przed nami czwarta, a zarazem finałowa runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM - mówi Łukasz Bełcikowski, wiceprezes Dobrych Sklepów Motocyklowych - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspierać cykl w sezonie 2022, jako sponsor tytularny i mam nadzieję, że to nie koniec przygody ze światem minimotocykli pit bike. Sezon obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji, śledziliśmy na żywo i online wyborną rywalizację młodych zawodników i tych nieco starszych sympatyków małych kółek. Łączy ich jedno - apetyt na wygraną i chęć rozwoju. Nie tylko przyjeżdżają z całego kraju na kolejne rundy pucharu, ale także poświęcają wiele godzin na treningi, które są kluczem do sukcesu. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników podczas wielkiego finału. W Bydgoszczy wszystko się rozstrzygnie i dowiemy się, kto zwycięży w poszczególnych klasach pucharowych.

 

Cykl wspierany jest również przez Valvoline, to już drugi sezon współpracy między marką, a dyscypliną pit bike. - Cieszymy się, że jako Valvo-Tect i Valvoline Polska możemy drugi rok uczestniczyć w Pucharze Polski Pit Bike SM i zarazem być świadkami ostatniej, tegorocznej rundy, która w Bydgoszczy wyłoni zdobywców Pucharu Polski. Tor, na którym odbędą się zawody, na pewno jest dobrze znany wszystkim uczestnikom, a dzięki "specjalnemu mnożnikowi punktów" emocje sięgną zenitu i będzie ciekawie do samego końca. Jako importer środków smarnych Valvoline cieszymy się że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, którym kibicujemy szczególnie na początku ich drogi w świecie motorsportu - mówi Arkadiusz Bas z firmy Valvo-Tect.

 

Specjalny przelicznik to mnożnik punktów razy 1.2. Dodatkowo każdemu zawodnikowi z tabeli odrzucana jest najmniej punktowana runda. Te dwa czynniki sprawiają, że o laury zawodnicy walczą do samego końca. Wstęp na finałową rundę Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM jest bezpłatny. W biurze zawodów będzie można dowiedzieć się, co zrobić, by wystartować w kolejnym sezonie zawodów pit bike.

 

Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM - FINAŁ

Kartodrom Bydgoszcz, ul. Fordońska 116 (wjazd tylną bramą)

Sobota 8 października 2022

Wstęp wolny


relacja na żywo:
🔴 Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM | Runda 4, Kartodrom Bydgoszcz

 

Harmonogram wyścigów:

12:45 Wyścig Pit Girls i Stock 90

13:25 Wyścig Stock 125 i Stock 150 Junior

14:05 Wyścig Super Pit, MiniGP i Masters

14:50 Wyścig Pit Ladies

15:30 Wyścig Lite 150

16:10 Wyścig Stock 150

 

informacja prasowa: Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike