Mistrzostwa Polski w Motocrossie Orlen MP MX przekroczyły półmetek. W dniach 17-18.06.2017 została rozegrana w Gdańsku 4 z 7 rund tego prestiżowego cyklu. Jest więc okazja, żeby podsumować występy zawodników ktmsklep.pl Kids Team i zarazem podopiecznych Fundacji Motocyklowe Nadzieje w walce o tytuły mistrzowskie.

Zaczynamy od najstarszych zawodników i najmocniejszych motocykli. W klasie MX125 (motocykle o pojemności 125 cm sześć., zawodnicy w wieku od 14 do 18 lat) nasz zespół reprezentują Czarek Lewko #222 i Artur Sikora #303.

Zdecydowanie lepiej rywalizacja układa się dla zawodnika oznaczonego numerem 222. W czterech rundach Czarek Lewko za każdym razem meldował się na podium zajmując odpowiednio trzy razy pierwsze, razy drugie i raz trzecie miejsce. Dorobek 366 zdobytych punktów powoduje, że Czarek jest liderem klasyfikacji generalnej w swojej klasie.

O większym pechu może mówić Artur Sikora, który z powodu kłopotów sprzętowych ukończył jedynie dwa wyścigi, zajmując odpowiednio 21 i 22 miejsce. Z tego powodu Artur zajmuje na razie 36 pozycje w klasyfikacji sezonu. Znając jednak charakter tego zawodnika, możemy być pewni, że taka lokata go nie zadowoli i że na pewno powalczy jeszcze o poprawienie pozycji.

Kolejną klasą wyścigową, w której rywalizują zawodnicy naszego zespołu jest MX 85 (motocykle o pojemności 85 cm sześć., zawodnicy w wieku 10-14 lat). Tutaj w barwach naszego teamu ścigają się #22 Wiktor Sobiech, #64 Mateusz Szafrański, #70 Igor Lemańczyk i #132 Mikołaj Białecki.

Dla większości tych zawodników jest to pierwszy rok startów w tej klasie motocykli, co nie przeszkadza im nawiązywać walki z bardziej doświadczonymi kolegami.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w tej grupie jest Wiktor Sobiech. Nasz podopieczny, z dorobkiem 247 punktów, zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pewna, równa jazda tego zawodnika daje nadzieję na utrzymanie przez Wiktora pozycji w pierwszej czwórce Mistrzostw Polski w dalszej części sezonu.

Miejsce 5 w klasyfikacji generalnej sezonu zajmuje Mikołaj Białecki. Ten bardzo doświadczony zawodnik, II wicemistrz Polski w klasie MX65 z zeszłego roku,  w tym sezonie zmaga się z przeciwnościami losu. Przebite opony, pechowe upadki spowodowały, że Mikołaj na swoim koncie zanotował 245 punktów. Mamy nadzieję, ze limit pecha na ten sezon został wyczerpany i Mikołaj skutecznie włączy się do walki o czołowe lokaty w wyścigach klasy MX85

Tuż za plecami Mikołaja, z dorobkiem 243 punktów, na miejscu 6 plasuje się zawodnik z numerem 70, Igor Lemańczyk. Obserwując starty Igora w tym sezonie z zadowoleniem zauważamy rosnącą z każdym wyścigiem formę. Powoduje to, ze on również będzie się liczył w walce o czołowe lokaty Mistrzostw Polski w tej kategorii.

9 miejsce w generalce zajmuje następny podopieczny Fundacji Motocyklowe Nadzieje, Mateusz Szafrański. Ten ambitny i waleczny młody zawodnik zgromadził 225 punktów i pomimo kilku pechowych upadków nie poddaje się, walcząc do końca w każdym wyścigu o jak najlepszą pozycję.

Na koniec najmłodsza klasa MX 65 (motocykle o pojemności 65 cm sześć, zawodnicy w wieku 8-12 lat). W tej klasie o miejsca na podium rywalizują ze sobą #23 Artur Gałuszka i #292 Wiktor Rafalski.

Na razie zwycięsko z tej walki wychodzi Artur Gałuszka, który w każdym z dotychczasowych wyścigów meldował się na podium, zajmując  pięć razy drugie i trzy razy trzecie miejsce. Pozwoliło to uzyskać 340 punktów, co daje Arturowi 2 miejsce w klasyfikacji sezonu. Wiktor Rafalski wywalczył na torze 304 punkty, trzy razy stając na trzecim stopniu podium. Pozwala to na zajęcie 4 pozycji w klasyfikacji generalnej. Pojedynki między tymi zawodnikami są jednak bardzo zacięte i budzą spore zainteresowanie publiczności a także starszych kolegów z toru. Teamowi koledzy często rozstrzygają je dopiero w ostatnich zakrętach ostatniego okrążenia, pewnie więc do ostatniej rundy nie poznamy ostatecznego rozstrzygnięcia ich rywalizacji.

Zapraszamy do śledzenia wyników naszych zawodników w internecie oraz na żywo w trakcie zawodów.

(inf. prasowa Fundacja Motocyklowe Nadzieje)