Zawodnicy DUUST Racing Team nie zwalniają tempa. Po udanych zawodach w Sobieńczycach, Strykowie, Olsztynie i Gdańsku, Człuchów był kolejnym przystankiem na drodze do upragnionego celu. Dwa dni ekstremalnych zmagań na wymagającym torze w Człuchowie potwierdziły wysoką formę zawodników reprezentujących czarną tarczę DUUST Racing Team. 

W pierwszy weekend lipca na torze w Człuchowie zameldowała się czołówka sceny motocross w Polsce. Na starcie zobaczyliśmy 167 riderów walczących w tegorocznym cyklu ORLEN MXMP. Wśród nich reprezentanci DUUST Racing Team, najprężniej rozwijającej się grupy sponsoringowej w Polsce.  

W sobotę przy akompaniamencie deszczu i porywistego wiatru rywalizację w ramach V Rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski zainaugurowały sześćdziesiątki. W stawce najmłodszych riderów dwa czyste biegi zaliczył eksportowy reprezentant DUUSTa, Maks Chwalik. Walczący w tym sezonie na arenie międzynarodowej zawodnik, potwierdził swoją mistrzowską formę zgarniając komplet punktów w obu wyścigach. Drugie miejsce zajął Jakub Kowalski tuż za nim na podium uplasował się Artur Gałuszka, obaj reprezentujący Człuchowski AutoMotoKlub.  W klasyfikacji końcowej zawodów w TOP 10 znalazło się jeszcze czterech zawodników DUUST Racing Team. Wszyscy podczas człuchowskich zawodów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony punktując w kolejne rundzie Mistrzostw Polski.

Klasa MX 65: 1. Maks Chwalik, 5. Mikołaj Stasiak, 6. Mieszko Polnar, 7. Jan Kotowicz, 10. Dawid Zaremba, 24. Piotr Kajrys.

W drugiej kolejności na tor wyjechały riderki. W stawce dziewięciu zawodniczek rywalizujących w tegorocznym cyklu mistrzowskim bezkonkurencyjna okazała się Joanna Miller. Riderka DUUST Racing Team pewnie wygrała oba przejazdy zdobywając cenne punkty w cyklu mistrzowskim ORLEN MXMP. Drugie miejsce w Człuchowie zajęła liderka klasyfikacji sezonu Wiktoria Grabowska (WKM Więcbork).  Na trzecim miejscu zmagania na torze zakończyła Karolina Jankowiak (Automobilklub Głogów).

Klasa MX Kobiet: 1. Joanna Miller.

Kibiców zgromadzonych na torze przy ul. Kamiennej w sobotnie popołudnie rozgrzała rywalizacja w klasie MX2. Zacięty bój o zwycięstwo w człuchowskiej Rundzie Mistrzostw Polski stoczyło dwóch utalentowanych zawodników - Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) i Łukasz Lonka z DUUSTa. Po pierwszym biegu to ten drugi był bliżej zwycięstwa i umocnienia się na pozycji lider w klasyfikacji łącznej sezonu. Jednak ostatni sobotni wyścig rozegrany przy padającym deszczu odwrócił kolejność na podium. Zawody wygrał Karol Kędzierski przed Łukaszem Lonka i Kubą Barczewskim, który wygrał rywalizację w klasie Junior. Czwarte miejsce zajął trzeci z reprezentantów DUUST Racing Team Karol Kruszyński. 

Klasa MX2: 2. Łukasz Lonka, 3. Kuba Barczewski (1. MX2 Junior), 4. Karol Kruszyński (2. MX2 Junior), 26. Szymon Staszkiewicz (15. MX2 Junior).

Wśród najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników najlepiej na mokrym torze zaprezentował się Leons Kozlovskis. Łotysz wygrał oba wyścig sięgając po zwycięstwo w V Rundzie Motocrossowych Mistrzostw Polski. Reprezentujący DUUSTa, Jacek Lonka po dobrych  przejazdach zajął drugie miejsce i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji sezonu. Podium uzupełnił Jacek Olszewski z LKS Jastrząb Lipno.

Klasa Masters: 2. Jacek Lonka.

Niedzielna odsłona  V Rundy ORLEN MXMP okazała się bardziej łaskawa dla zawodników i organizatorów. Pogoda dopisała, a na obiekt przy ul. Kamiennej licznie przybyli fani głodni motocrossu na najwyższym poziomie. W słoneczne popołudnie pierwsi do rywalizacji przystąpili przedstawiciele osiemdziesiątek. Oba wyścigi przebiegły pod dyktando Olafa Włodarczaka (WKM Więcbork), który mimo ataków utalentowanego Maksa Chwalika (DUUST) i Wiktora Sobiecha (WKM Więcbork) dowiózł zwycięstwo do mety. Tuż za podium sklasyfikowani zostali pozostali riderzy DUUSTa, Aleksander Świrczak - 4 i Jurand Kuśmierczyk - 6 miejsce.

Klasa MX85: 2. Maks Chwalik, 4. Aleksander Świrczak, 6. Jurand Kuśmierczyk, 18. Filip Grot, 23. Mikołaj Stasiak.

W klasie MX125 reprezentanci DUUST Racing Team całkowicie zdominowali zawody. W pierwszej dziesiątce znalazło się, aż pięciu zawodników spod znaku czarnej tarczy. Rywalizację w Człuchowie pewnie wygrał Szymon Staszkiewicz (DUUST) przed Wojciechem Kucharczykiem (DUUST) i Dariuszem Rapaczem (MTR Osielec). Pozostali z DUUSTa wysoko w stawce setkarzy.

Klasa MX125: 1. Szymon Staszkiewicz, 2. Wojciech Kucharczyk, 5. Patryk Zdunek, 9. Arkadiusz Pryk, 10. Konrad Dąbrowski.

W królewskiej klasie OPEN rycerze DUUSTa po raz kolejny w tym sezonie potwierdzili swoje mistrzowskie aspiracje.  Łukasz Lonka (DUUST) po dwóch rewelacyjnych wyścigach sięgnął po trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Drugie miejsce w Człuchowie zgarnął Kuba Barczewski (DUUST), który wyprzedził Karola Kędzierskiego z KM Cross Lublin. Stawkę reprezentantów DUUST Racing Team uzupełni Arkadiusz Mańk  i Karol Kruszyński.

Klasa OPEN: 1. Łukasz Lonka, 2. Kuba Barczewski, 7. Arkadiusz Mańk, 8. Karol Kruszyński.

Najbliższe zawody z cyklu Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP rozegrane zostaną w pierwszy weekend sierpnia na malowniczym torze w Lidzbarku Warmińskim.

(inf. prasowa DUUST RACING Team Sebastian Sokal, fot. Maciej Wierzbicki)