W miniony weekend, czyli 8 i 9 lipca br. w Estońskim Paikuse odbyła się 2. runda Enduro European Championship 2017. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników Europy. Wśród startujących był zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego Dawid Mordasiewicz, który w ostatniej chwili został powołany do kadry narodowej Polski Enduro w klasie Junior E 1.

Dla zawodnika z Kwidzyna był to debiut a zarazem wyróżnienie do ścigania się z najlepszymi zawodnikami Europy.

Zawodnicy przy pochmurnej pogodzie z przelotnymi opadami deszczu pokonywali każdego dnia 3 okrążenia po 64 km trasie, na której były wytyczone 2 odcinki cross-testu po 4km i 1 odcinek enduro-testu o dł. ok. 7km. Trasa dla zawodników szczególnie drugiego dnia była bardzo wymagająca z powodu bardzo głębokich piaszczystych kolein a w miejscach błotnistych motocykle często grzęzły. Naszego debiutanta nie zjadła trema i dzielnie walczył przez dwa dni zmagań. Mimo dalszej pozycji w klasyfikacji indywidualnej zawodów ( 19 miejsce) należy uznać start naszego juniora, jako bardzo udany debiut, a zdobyte doświadczenie pozwoli w dalszej części sezonu Mistrzostw Polski Enduro utrzymać I pozycję w klasie junior Mistrzostw Polski Enduro.

Już w dniu 15 i 16 lipca 2017r. w Malechowie odbędą się kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro gdzie zawodnicy z KKM będą walczyli o kolejne punkty mistrzowskie a 5-6 sierpnia w Niemczech odbędzie się kolejna runda Mistrzostw Europy i może kolejny raz Dawid Mordasiewicz będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami starego kontynentu.

(inf. prasowa Tadeusz Ulenberg KKM Kwidzyn)