Paweł Stasiaczek uczestnik tegorocznego rajdu Dakar wystartował w ORLEN Baja Poland. Dla ridera DUUST Rally Team udział w motocyklowych Mistrzostwach Europy – Europen Baja Championship to cenne rajdowe doświadczenie i okazja do zaprezentowania się przed rodzimą publicznością.

Do rywalizacji w polskiej rundzie Europen Baja Championship rozgrywanej w ramach ORLEN Baja Poland przystąpi szesnastu motocyklistów. Wśród nich trzech uczestników tegorocznego rajdu Dakar. Na starcie oprócz doświadczonego ridera DUUST Rally Team - Pawła Stasiaczka, zobaczymy Adama Tomiczka i Kubę Piątka (obaj ORLEN Team). Stawkę zawodników wywodzących się z Akademii ORLEN Team uzupełnia Maciej Giemza, który zwycięstwem w majowym rajdzie Afriquia Merzouga Rally (w klasyfikacji Rookie) zagwarantował sobie start w przyszłorocznym rajdzie Dakar.

„Od lat z powodzeniem startuje w zawodach motocyklowych rozgrywanych w ramach Baja Poland. To świetna okazja, żeby zaprezentować się przed rodzimą publicznością i zmierzyć się z najlepszymi specjalistami cross country w Polsce. W tym roku zawody rozgrywane w ramach ORLEN Baja Poland zostały uwzględnione w kalendarzu Europen Bajas Championship. To duże wyróżnienie zarówno dla organizatorów, jak i zawodników. Władze FIM doceniły rosnący z roku na rok poziom sportowy zawodów rozgrywanych w Polsce. To dobry prognostyk na przyszłość i szansa na rozwój polskiego motosportu.” – powiedział Paweł Stasiaczek DUUST Rally Team.

ORLEN Baja Poland Wystartował 1 września. Przed zawodnikami trzy dni ekstremalnej rywalizacji w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego. Trasa tegorocznego rajdu liczy ponad 443 kilometry, spośród których 318 km to odcinki specjalne podzielone na pięć prób sportowych.

(inf. prasowa DUUST RACING Team Sebastian Sokal)