Koniec weekendu majowego w Lidzbarku Warmińskim minął pod znakiem ogromnych emocji. To właśnie tu można było zobaczyć najlepszych młodych zawodników Akademii ORLEN Team walczących o punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski.

Tegoroczna inauguracja MXMP odbyła się w Lidzbarku Warmińskim, gdzie na torze o długości 1580  metrów, 214 zawodników toczyło zaciętą walkę w różnych klasach I rundy eliminacji Motocrossowych Mistrzostw Polski. Aż 9 zawodników Akademii ORLEN Team stanęło na podium.

W sobotę na torze Motoklubu Lidzbark odbyła się rywalizacja w czterech klasach: MX MASTERS, MX65, MX KOBIET i MX 2. Wśród zawodników „sześćdziesiątek” niedościgniony okazał się podopieczny Akademii ORLEN Team, Mikołaj Stasiak. Zawodnik  wygrał oba sobotnie wyścigi umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji sezonu, przed Dawidem Zarembą i Piotrem Kajrysem.
W klasie MX2 bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Łukasz Lonka. Drugi w stawce był podopieczny Akademii ORLEN Team Maciej Więckowski, a trzeci Karol Kędzierski. Trudny lidzbarski tor, pełen zjazdów, podjazdów i twardych zakrętów okazał się być niczym dla jadącej z numerem 19 - Joanny Miller. 24 latka, startująca pod skrzydłami Akademii ORLEN Team w klasie MX KOBIET zdobyła pierwszą pozycję w klasyfikacji. Tuż za nią uplasowały się Anna Stecjuka i Karolina Jasińska. W klasie najbardziej doświadczonych riderów pewnie wygrał Jacek Lonka przed Pawłem Szturomskim i Jackiem Olszewskim.

Ostatni dzień długiego majowego weekendu minął na rywalizacji w kolejnych widowiskowych wyścigach: MX125, MX85 i królewskiej klasie MX Open. W klasie MX 125 o pierwsze zwycięstwo w sezonie walczył Cezary Lewko, kolejny z utalentowanych zawodników Akademii ORLEN Team, jednak finalnie to Vitaliy Makhnou z Białorusi został liderem klasyfikacji sezonu. Trzeci na podium stanął również zawodnik AOT, 17 letni Dariusz Rapacz. W „osiemdziesiątkach” najlepsi okazali się być także podopieczni Akademii ORLEN Team - wygrał rewelacyjny 13-letni Maksymilian Chwalik, a tuż za nim uplasował się Olaf Włodarczak. Podium uzupełnił Paskal Myhan. Kategoria MX Open w obu wyścigach i klasyfikacji sezonu należała do Łukasza Lonki i zawodnika Akademii ORLEN Team - Macieja Więckowskiego oraz młodego Jakuba Barczewskiego.

Akademia ORLEN Team to projekt wspierający rozwój karier młodych zawodników w dwóch płaszczyznach – motocross i karting. Wybrani na dany sezon młodzi adepci motocrossu otrzymują kompleksowe wsparcie merytoryczne i sprzętowe, w postaci profesjonalnych treningów pod okiem czołowych światowych i polskich trenerów Justina Morrisa i Marcina Wójcika, dostęp do wiedzy doświadczonych zawodników i trenerów ORLEN Team – Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora oraz wsparcie sprzętowe i logistyczne.  Zawodnicy w ramach całorocznego programu rozwoju umiejętności Akademii ORLEN Team startują w ramach Mistrzostw Polski MX.