Dwugodzinne opóźnienie, trudne warunki atmosferyczne i kamieniste drogi nie przeszkodziły zawodnikom ORLEN Team na drugim odcinku Rally Atacama. Maciej Giemza i Adam Tomiczek utrzymują drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów.

Środowy odcinek chilijskiego rajdu miał rozpocząć się wczesnym rankiem. Organizatorom pokrzyżowała plan utrzymująca się mgła, co opóźniło start o ok. dwie godziny - zdecydowano więc o skróceniu OS-u o ponad 70 kilometrów. Motocykliści ORLEN Team pokonali odcinek bardzo pewnie i w zbliżonym tempie – Maciej Giemza był 14., a Adam Tomiczek 16. wśród ogółu zawodników.

— Drugi odcinek wydawał się z początku być bardzo techniczny, wolny i z dużą liczbą niebezpiecznych kamieni. Po tankowaniu na 170. kilometrze było już bardzo szybko - rozwijaliśmy prędkości na poziomie 120, a nawet 150 kilometrów na godzinę. Jechało mi się bardzo dobrze, utrzymałem drugie miejsce wśród juniorów, w czwartek walczymy dalej - mówi Maciej Giemza,  zawodnik ORLEN Team.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród juniorów utrzymuje Adam Tomiczek, który stracił do kolegi z zespołu nieco ponad 3,5 minuty. Polscy motocykliści cały czas próbują zmniejszyć dystans do pozostającego liderem Ignacio Cornejo.

—  Ten odcinek był bardzo zróżnicowany - od startu na trudnych, górskich i kamienistych drogach, po bardzo szybkie proste. Cały czas staram się jechać uważnie i dobrze nawigować, dzięki czemu dojechałem do mety bez żadnych przygód. Z kilometra na kilometr czuję się coraz lepiej na motocyklu i już czekam na kolejne OS-y - mówi Adam Tomiczek z ORLEN Team.

Wśród ogółu zawodników ponownie świetnie spisał się Kevin Benavides, który wygrał odcinek
i prowadzi w rajdzie. Za nim w klasyfikacji generalnej plasuje się Pablo Quintanilla, który zaliczył dopiero szósty czas OS-u. Podium klasyfikacji uzupełnia Toby Price, który zameldował się na mecie z trzecim wynikiem. Wśród ogółu zawodników motocykliści ORLEN Team zajmują odpowiednio 14. (Maciej Giemza) i 16. (Adam Tomiczek) lokatę.

 

Wyniki po drugim odcinku Rally Atacama w klasyfikacji motocykli (juniorzy):

1

Ignacio Cornejo

Honda CRF 450 Rally

7.15.43

 
 

2

Maciej Giemza

KTM Rally Replica 450

7.55.57

 

3

Adam Tomiczek

KTM Rally Replica 450

8.11.38

 
 

 

Czołówka klasyfikacji generalnej motocyklistów Rally Atacama (juniorzy):

  1. Ignacio Cornejo 7.15.43/ 2. Adam Tomiczek +40.14 / 3. Maciej Giemza +55.55

 

Czołówka klasyfikacji generalnej motocyklistów Rally Atacama (ogółem):

  1. Kevin Benavides 6.39.39/ 2. Pablo Quintanilla +1.53/ 3. Toby Price +6.04/ … / 16. Maciej Giemza
    +1.16.18/ 17. Adam Tomiczek +1.31.59

 

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

(inf. prasowa Biuro Prasowe ORLEN Team)