Kłopoty z nawigacją dały się we znaki uczestnikom trzeciego etapu Rally Atacama. Maciej Giemza i Adam Tomiczek z ORLEN Team ukończyli OS na podium w klasyfikacji juniorów, ale dotarli do mety ze sporą stratą do wyprzedzającego ich Ignacio Cornejo.

Do trzeciego etapu chilijskiego rajdu motocykliści ORLEN Team przystępowali z planem zmniejszenia dystansu do lidera klasyfikacji juniorów. I choć Maciej Giemza był drugi, a Adam Tomiczek trzeci, doskonale znający teren Ignacio Cornejo zaliczył jeden ze swoich najlepszych przejazdów na Rally Atacama i powiększył przewagę nad Polakami.

— Na początku odcinka nie jechało mi się najlepiej, były problemy z koncentracją na nawigacji. Ta okazała się tego dnia kluczowa, miało z nią problem wielu zawodników. Na OS-ie były fragmenty bardzo wolne, na których musiałem mieć się na baczności ze względu na duże kamienie,, ale były też przeloty, na których można było sporo nadrobić. Rajd jest trudny, zaczyna dawać się we znaki. Na szczęście nie ma kontuzji i ze sprzętem wszystko w porządku – mówi Maciej Giemza, zawodnik ORLEN Team.

Problemy z nawigacją przydarzyły się m.in. Adamowi Tomiczkowi, który dojechał do mety za kolegą
z zespołu, a mimo to stracił do niego ok. 15 minut.

— To był trudny i niebezpieczny odcinek, na szczęście udało mi się go ukończyć bez większych przygód. Niestety nie ustrzegłem się błędu nawigacyjnego, który kosztował mnie trochę czasu. Jednak najważniejsze, że znalazłem się cało na mecie i w piątek mogę walczyć dalej – mówi Adam Tomiczek z ORLEN Team.

Po trzech odcinkach Rally Atacama Maciej Giemza jest 14., a Adam Tomiczek 15. w klasyfikacji ogólnej. Na pierwsze miejsce wskoczył Pablo Quintanilla, który wyprzedził dotychczasowego lidera Kevina Benavidesa o blisko 7 minut. Świetny przejazd Ignacio Cornejo sprawił, że zawodnik zajmuje wysokie 9. miejsce w „generalce”. Przed motocyklistami jeszcze dwa odcinki specjalne.

Wyniki po trzecim odcinku Rally Atacama w klasyfikacji motocykli (juniorzy):

1

Ignacio Cornejo

Honda CRF 450 Rally

10.23.00

 
 

2

Maciej Giemza

KTM Rally Replica 450

11.25.30

 

3

Adam Tomiczek

KTM Rally Replica 450

11.57.27

 
 

 

Czołówka klasyfikacji generalnej motocyklistów Rally Atacama (juniorzy):

  1. Ignacio Cornejo 10.23.00 / 2. Maciej Giemza +1.02.30 / 3. Adam Tomiczek +1.34.27

 

Czołówka klasyfikacji generalnej motocyklistów Rally Atacama (ogółem):

  1. Pablo Quintanilla 9.39.12 / 2. Kevin Benavides +56 / 3. Toby Price + 12.06 / … / 14. Maciej Giemza  + 1.46.18 / 15. Adam Tomiczek + 2.18.15

 

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

(inf. prasowa Biuro Prasowe ORLEN Team)