Block
Perfect Timing

Profesjonalny pomiar czasu,
kompleksowa obsługa zawodników.

Oferta

Pomiar czasu

Dokonujemy pomiaru czasu na zawodach sportowych zgodnie z wymaganiami regulaminowymi. Stosujemy najnowocześniejszą na świecie aparaturę, która mierzy z dokładnością 1 tysięcznej sekundy. W naszej pracy stosujemy transpondery aktywne (sporty motorowe, rowery, triatlony) oraz tagi pasywne (biegi). W jeden weekend możemy obsłużyć do 8 różnych imprez dla kilku tysięcy uczestników. Obsługujemy imprezy różnej rangi od zawodów szkolnych czy korporacyjnych po Mistrzostwa Świata.

Systemy pomiarowe – projekt i wykonanie

Projektujemy i wdrażamy systemy pomiarowe w oparciu o sprzęt holenderskiej firmy MyLaps lub niemieckiej firmy Race Result. Instalujemy urządzenia zarówno na torach stałych, asfaltowych jak i offroadowych. W celu połączenia urządzeń stosujemy światłowodową infrastrukturę sieciową lub w przypadku instalacji rozproszonych, połączenie przez Internet.

Wsparcie dla transmisji TV

Realizatorom TV udostępniamy specjalne API, przy pomocy którego można w czasie rzeczywistym pobierać dane pomiarowe z naszych systemów. Pozwala to w łatwy i szybki sposób ilustrować transmisje TV bieżącymi wynikami czy statystykami.

Biuro zawodów

Oferujemy profesjonalną, niezależną od organizatora i sędziów ekipę do weryfikacji uprawnień zawodników, wydawania pakietów startowych, rozliczania nagród i premii, przyjmowania protestów oraz zarządzania publikacją wyników. Zapewniamy miłą i szybką obsługę.

Prezentacja wyników

Wszystkie wyniki obsługiwanych przez nas zawodów umieszczamy na specjalizowanej stronie internetowej. Każdy zawodnik znajdzie tam swoje szczegółowe wyniki, klasyfikacje, swoje miejsce w rankingach. Strona z wynikami opiera się na bazie danych, a więc pozwala na tworzenie wielowymiarowych statystyk, zestawień i porównań. Zapamiętuje historię startów z ostatnich 23 lat.

Zgłoszenia do zawodów

Dostarczamy nowoczesną platformę dla rejestracji uczestników zawodów sportowych. Każde zgłoszenie podlega regulaminowej weryfikacji i jest natychmiast potwierdzone wpłatą wpisowego. Nasza firma współpracuje ściśle z PayU, dlatego płatności można dokonywać wygodnie na wiele różnych sposobów.

Biuro prasowe

We współpracy z profesjonalnymi dziennikarzami organizujemy i prowadzimy biuro prasowe zawodów zapewniając dziennikarzom komfortowe warunki pracy, dostęp do osobistości goszczących na zawodach i spotkania z mistrzami sportów. Biuro Prasowe bierze na siebie wszystkie obowiązki promocji imprezy w mediach papierowych i elektronicznych.

Rezerwacja numerów startowych

Prowadzimy Internetową rejestracje numerów startowych. Ten system już od 14 lat zapewnia zawodnikom starty pod tym samym numerem przez całą zawodnicza karierę. Dzięki temu zawodnik jest bardziej rozpoznawalny i może prowadzić swoją ekspozycję medialną przez lata na bazie stałego numeru startowego.

O nas

Od ponad 30 lat zajmujemy się pomiarem czasu na różnorodnych zawodach sportowych. Stosujemy najnowocześniejsze i zaawansowane technologie o precyzji 0,001 s w celu rozstrzygania sporów pomiędzy zawodnikami, o to który z nich jest lepszy. Stosujemy zarówno transpondery aktywne (w sportach motorowych, kolarstwie czy triatlonach) jak i pasywne tagi (w sportach biegowych). Nasze urządzenia są sprzężone z nowoczesnym oprogramowaniem, które sami projektujemy i wykonujemy. Nasi wykwalifikowani pracownicy są autorami wszystkich naszych stron internetowych, dzięki którym informujemy zawodników o ich wynikach w czasie rzeczywistym, publikujemy ich wyniki i tworzymy klasyfikacje, rejestrujemy zgłoszenia, prowadzimy rezerwację numerów startowych. Wieloletnie doświadczenie współpracy z różnymi nadawcami TV pozwala na szybką i skuteczną integrację naszych systemów informatycznych z realizatorami TV. Dzięki temu każda transmisja z obsługiwanego przez nas wydarzenia sportowego może być na żywo ilustrowana dowolnym zestawem danych pomiarowych. W najliczniejszej imprezie jaką obsługiwaliśmy startowało 1200 motocyklistów na raz, a najwyższej rangi impreza  to Mistrzostwa Świata w motocrossie, kartingu czy sidecarach.

Kilku naszych pracowników to sędziowie klasy międzynarodowej posiadający licencje FIM.

Motoresults powstała w 1991 roku jako firma od samego początku zajmująca się pomiarem czasu na zawodach sportów motorowych, gdzie szybkość ścigających się pojazdów wciąż rosła, a różnice pomiędzy zawodnikami malały. W pewnym momencie ręczne pomiary przestały wystarczać i należało zaprząc do tego specjalistyczne urządzenia pomiarowe i raczkujące wtedy komputery PC. Dzięki odpowiedniemu wykształceniu programistycznemu udało się nam zautomatyzować pomiary na tyle, że zawody stały się bardziej atrakcyjne a ilość wątpliwości i protestów zmalała do zera. Jako pierwsi w środowisku sportów motorowych już od 2000 roku zaczęliśmy posługiwać się Internetem w celu prezentacji wyników na żywo oraz publikacji ich na stronie motoresults.pl. Dzięki temu mamy dziś 23 letnie archiwum, w którym przechowywane są wyniki wszystkich zawodów, które obsługiwaliśmy na przestrzeni tego okresu.

33

lat działalności

10

krajów, w których działamy

2286

obsłużonych imprez

275

zadowolonych organizatorów

24598

sklasyfikowanych zawodników

5019710

dokonanych pomiarów

Zaufali nam

Dla zawodnika

Kontakt

Grzegorz Ostrowski
chronometraż, współpraca, umowy
Grzegorz.Ostrowski@motoresults.pl

Miłosz Ostrowski
software, wyniki
Milosz.Ostrowski@motoresults.pl

Aldona Rudnicka
zgłoszenia, numery startowe, kalendarz imprez
Aldona.Rudnicka@motoresults.pl

Marzenna Hałas
social media
Marzenna.Halas@motoresults.pl

Scroll to Top